מעברים לגיל השלישי

הכנת משפחה למעבר הורה לדיור נגיש

העברת ההורים הקשישים לדירה נגישה או לדיור מוגן  נחשבת למהלך לא פשוט. אמנם היום ישנם פתרונות דיור לקשישים שאינם נותנים לקשיש תחושה של סיעוד או שהוא מאבד את עצמאותו, אך בכל מקרה כאשר היוזמה מגיעה מצד המשפחה ולא מצד הקשיש עצמו הדבר יכול להיות לא פשוט. איך עושים את זה? איך לתת להורה המבוגר את התחושה שהכל לטובתו ולבצע את המהלך מבלי לכפות אותו?

מיון ואריזה

פריקה וסידור

שמירה על חפצים וזכרונות

עוברים דירה או משרד? הבית הפוך? תנו לנו לעשות לכם סדר!

"אני יכול להסתדר לבד"- איך יודעים שהגיע הזמן?

הורה מבוגר לא ימהר להודות בחולשות ובקשיים, הרי הוא אב/אם המשפחה שתמיד דאג/ה לכולם. גם הורה מבוגר המתמודד עם קשיים וירידה בתפקוד לא ימהר לפנות את כיסא המטפל או המבוגר האחראי לילדיו. איך יודעים בכלל שהגיע הזמן להעביר את ההורה למסגרת מוגנת? כמובן שאם הוא הופך לסיעודי ובריאותו מדורדרת אין סימני שאלה, אך אם אינו זקוק לעזרה בפעולות היומיומיות הפשוטות קו הגבול מטושטש יותר. חשוב להיות עירני ולפקוח עיניים כל הזמן. חשוב לשים לב לדברים הקטנים. האם ההורה מאבד קשר וקשב לעיתים קרובות? האם שוכח איך לבצע פעולות יומיומיות? לא מזהה פנים מוכרים? שוכח איך להגיע למקומות מוכרים? כל אלה הם נורות אדומות.

מה אנחנו מציעים

כאמור, חשוב להתייחס לדירה החדשה כאל שלכם ולראות בה עוד דירה אליה אתם עוברים, כפי שסביר להניח שכבר עשיתם במהלך חייכם. את סידור הדברים והאריזה לקראת המעבר חשוב לעשות כשאתם מתחשבים בגודל ומבנה הדירה החדשה. גודל הדירה והמבנה שלה משפיעים על הדרך בה אתם מבצעים את המיון. ככל שהדירה קטנה יותר כך תצטרכו להשקיע יותר בתהליך המיון. אם בדירה הנוכחית יש לכם מקומות אחסון רבים המכילים את כל החפצים רוויי הזיכרונות שלכם, כאן תצטרכו לעשות סלקציה, להפעיל משמעת עצמית ולעבוד עם הראש ופחות עם הלב. ככל שתתכוננו מראש לכך, יהיה קל יותר. מומלץ לא לבצע את המיון והאריזה לבד אלא עם אחד הילדים, הנכדים או אדם הקרוב אליכם.

אין ספק שרהיטים מהווים חלק חשוב מהבית ומעבר שיכלול העברת רהיטים מן הבית הנוכחי יהפוך את הדירה הבאה לדומה יותר לבית שלכם כעת. עם זאת, יש להתחשב במידות הדירה החדשה, לבדוק האם הרהיטים נכנסים והיכן. על רהיטים גדולים וכבדים כדאי לוותר. אם תשימו לרגע את הסנטימנטליות בצד, מעבר לדיור מוגן הוא דווקא הזדמנות להתחדשות ומעבר לריהוט מודרני יותר המציע רהיטים קומפקטיים ופתרונות אחסון מתוחכמים. באמצעות רהיטים קטנים כמו שולחנות צד הכוללים אחסון, שידה עם מדפים ומגירות ועוד תוכלו גם לנצל את פינות החדר ולהפוך גם רהיט לפתרון אחסון.

מיון חפצים אישיים הוא הקשה במיוחד. לרוב החפצים האישיים וה"פיצ'פקעס" הם החפצים המכילים בתוכם זיכרונות באופן החזק ביותר. כל חפץ כזה מזכיר אדם או תקופה. לכו מן הקל אל הכבד (במובן הרגשי). התחילו מבגדים. עשו סינון של בגדים בשילוב מינימום רגש. בגדים שלא לבשתם מעל שנה- שימו בצד. תרמו לויצ"ו או כל עמותה הדואגת לנזקקים. זו הזדמנות להתחדש גם בכיוון הזה. לגבי חפצים קטנים, ארגנו אותם בצורה חכמה בקופסאות על פי נושאים או תקופות. תמונות מפוזרות כדאי לאגד ולשים בתוך ניילון. מומלץ לפני כן לסרוק אותן כדי שגם אם ילכו לאיבוד יהיה לכם עותק.

היום הגדול הגיע ונחתתם בביתכם החדש (כן, לא לשכוח שזה לגמרי בית והוא לגמרי שלכם) הגיע זמן הפריקה. היום ישנם שפע של פתרונות אחסון חכמים שיקלו על פריקת החפצים והנחתם במקומות שיהיו נגישים אך לא גלויים לעין שיכבידו על מראה הבית. שידות עם מגירות, שולחן סלון שיש בו גם מקום אחסון, מדפים, קופסאות יפות שישמשו גם לנוי- לכל אלה דאגו מראש כדי שהפריקה תהיה יעילה יותר ולא תפגע במראה האסתטי של הבית. לסיכום, מעבר לדיור מוגן הוא צעד משמעותי. הדירה בדיור המוגן היא הדירה שלכם וצריך לארגן אותה כך שתוכל להכיל את החפצים החשובים לכם ביותר. המעבר דורש תכנון, במיוחד כשיש פער בין גודל הבית הנוכחי שלכם לגודל הדירה החדשה. יש לבצע את מיון ואריזת החפצים באופן מושכל ולא לתת לרגש להשתלט. יש להכין מראש פתרונות אחסון ולשלב בין רהיטים מהבית הנוכחי שמתאימים במידותיהם לדירה החדשה בתוספת רהיטים חדשים המתאימים לדירות קטנות.

לקוחות ממליצים עלינו

דר' תורי

"לקראת החגים החלטנו לעשות סדר בנעליים לאחר שראינו מבצע של ב"בא-לי סדר" בדיוק בזמן.
אנו זוג מבוגרים, ורוב זוגות הנעליים היו זרוקים מטה, בתחתית חדר הארונות.
ענבל הגיעה, ראתה, המליצה ולאחר אישרנו החלה בביצוע..."
ראו המשך...

משפחת אילון

סידור וארגון מזווה וארון מטבח "כשענבל הגיע היה לי מזווה מבולגן ולאחר כמה שעות. ראה איזה פלא. הכל מסודר ומתוקתק. תודה"

משפחת אלטשולר

"כשהיינו צריכים באופן בלתי צפוי לעבור דירה חטפתי חום...
אבל אז הגיעה ענבל ועם העוזרים שלה ארזה לנו את הבית ביומיים ופירקה ביומיים. תענוג.
אפילו את הווילונות תלו לי, ממש ממש הכל.
נכנסתי לבית מסודר ומאורגן, תודה לך יקירה 🙂 ובמעבר הבא - את איתנו"

משפחת אופיר

סידור וארגון לכלל הבית "המפגש אתך הוא מפגש מפעים. את רואה וקולטת הכל להדהים. פה מדף פה מנורה. פה קופסא פה מסגרת לבנה. הבית משתנה מתארגן מחדש. הכל כה מואר. משתנה המרגש...."

משפחת אייזן

סידור וארגון ארונות בגדים "הייתי מיואשת, לא מצאתי שום דבר בארון הבגדים שלי וזו היתה סיבה מעולה לקנות.
לשמחתי הרבה פסח הגיע וענבל באה לעזור לי בעיקר עם ארון הבגדים. כמות השקיות שתרמתי לא מביישת חנות כלבו ענקית."

משפחת קרליבך

סידור וארגון ממ"ד "ממ"ד שהתייאשנו ממנו ושימש כמחסן תוך מס' שעות הפך לחדר מזמין עם שולחן מחשב גדול וחדר משחקים לילדים.
המחסן האמיתי, סודר ואליו עברו חפצים שלא היו נחוצים בסלון ובחדרי השינה.
ענבל - אנו עוד ניפגש"

משפחת צוק

סידור חדר ילדים וחדר ארונותתודה לענבל על השקעה מרובה ותוצאה מעולה. שני חדרי הבלגן שלנו, שהפכו ללא שמישים בעליל, חזרו לחיים ובגדול. תודה על השירות המושלם, השכל, הכשרון, הלבביות והאכפתיות.
את שחקנית נשמה! שיהיה חג שמח. ממליצה בכל לב!
"זה מה שקורה כשענבל באה להשמיש לנו חדרי בלגן. הילדים מסרבים לצאת מהם ואפילו תולים חוקים נוקשים בכניסה."

משפחת וארם

סידור וארגון חדר אורחים וחדר ארונות, ענבל הגיע לבקר כדי לראות את מידת הנזק בבית. שלווה ונעימה. נתנה הצעת מחיר בהחלט סבירה. כפי שקבענו הגיע ביום ובתאריך. תקתקה את ארונות המטבח. חדר ארונות ענק ועוד אחד קטן. סידור לתפארת הגיע עם אביזרי יעול שרכשה באיקאה. השאירה אחריה בית מסודר ומאורגן. תודה לך ענבל

משפחת כהן

"המון תודה ענבל!!! פינית לי מקום ומרחב נשימה בבית.
את מקסימה, מכילה ויעילה, לא מבזבזת דקה והרעיונות שלך מעולים.
למרות שסידור החדר דחה אותי בעל רמה, הצלחת לגייס אותי לעבודה על מנת להנחות מה לזרוק ומה להשאיר, ועזבתם כשהחדר נראה יופי - רואים רצפה ושולחנות והארון מסודר למשעי."

משפחת אלחדד

העברת דירה - אריזה, פריקה וסידור לפעמים צריך לשחרר ולתת למקצוענים שבתחום לעשות את העבודה... מעבר דירה צריך לעשות בצורה המושלמת ביותר, ולכן אני את הבחירה שלי עשיתי. תודה רבה לצוות המנצח " בא לי סדר- פתרונות סדר ואירגון". ותודה רבה לך Inbal Shacham Glick בזכותך למדתי לשחרר ולתת לטובים בתחום לעשות את העבודה.

משפחת גודס

ענבל ליוותה אותנו במעבר דירה מהמרכז לצפון, מהעיר לקיבוץ. מעבר דירה משמעותי.
עם בן זוג שעובד רחוק מהבית, ילד ותינוק שעדיין בבית היה ברור שאנחנו זקוקים לעזרה רצינית כדי שכשההובלה תגיע נהיה מאורגנים וארוזים.
ענבל הגיעה לפגישה והערכת מצב, תיאמה את ההובלה, באה איתנו לראות את הבית שאליו היינו עתידים לעבור והרגיעה את הלחצים.

משפחת זר

שבת מבורכת לכולם.
מודים לענבל מעומק נישמתינו על ארגון למופת מקצוענות ושליטה מוחלטת באריזת תכולת דירתינו
ובסידור יעיל מהיר ומושקע במעבר לדירתינו החדשה. זוהי שבת ראשונה בדירה החדשה. אנחנו מאושרים ואסירי תודה לענבל וצוות בא-לי סדר.זכיתי בשלווה רוגע בזכות היקרה והנפלאה הזו. והתשלום זניח לעומת הבריאות הבטחון והנינוחות שהרגשנו.

משפחת עצמון

We are an elderly couple that have lived in many places and have ended up with lots and lots of books in many fields and languages and a Basement full of boxes and bags and things, family members have left there, including a wall full of books. We started with a storage room that had to be cleared, and then two rooms with bookshelves bursting. There was no way that we could tackle this by ourselves. You and your helper managed this very professional , but what impressed us most was your kindness

משפחת שחם

שמחה להמליץ על ענבל מבא-לי סדר.
כיף לעבוד אתה, נותנת הרגשה נעימה ומתייחסת בכבוד ללקוח ולרכושו. נותנת עצות מועילות מול בעלי מקצוע שונים,זריזה ומיומנת מאוד בעבודתה, בקיצור בחורה מקסימה.
אוסיף ואציין שיש לי אוסף גדול של כלי זכוכית ואפילו אחד לא נשבר באריזה ובפירוק - הי שווה את הכל
תודה ענבל, אני לא רוצה לעבור עוד בית אך עליך בהחלט אמליץ

שרונים – הועדה המרחבית לתכנון ובניה

ענבל שלום,

מה שלומך?
תודה על עבודה מצוינת. כולם מאוד מרוצים.
מצ"ב מכתב המלצה.

למה אנחנו?

לוקחים אתכם אישית

ניקח את המעבר שלכם אישית כאילו אנחנו עוברים דירה

ברמה של הייטק

נאפיין וננהל את הפרויקט ברמה של הייטק, כי משם אנחנו באים.

פגישת אפיון

אנחנו היחידים שמגיעים לפגישת אפיון לפרויקט לפני ביצוע

כמו כפפה

נתאים את החליפה בדיוק לצורך שלכם, נפרק אם צריך - רק פריקה, רק אריזה וכדו'

מה שיידרש!

נעטוף את הפרויקט מא' עד ת' כולל אנשי מקצוע שונים שיידרשו

חושבים על הכל

נסייע באופרציית המעבר כולל דברים שלא חשבתם עליהם במעבר הדירה או הארגון

שווה יותר!

נכין את הבית שלכם למכירה - סדר וארגון מעלים את ערך הבית

קל יותר

אנחנו פה כדי להקל עליכם בכל דרך אפשרית במעבר או סדר שיכולים להיות מורטי עצבים

איך זה קורה? תהליך המעבר לגיל השלישי:

תכנון המעבר
להחליט מה עובר, איך תתבצע האריזה בצורה הכי מסודרת ונעימה, תכנון החללים והאחסון בבית החדש
1
מיון ואריזה
אצלי התהליך מאוד מהיר, רגיש ומאורגן. ואתם מרוויחים יד מקצועית ואמינה, שתטפל לכם בכל ההיבטים של המיון והאריזה על פי תכנון המעבר לבית החדש
2
פירוק וסידור מחדש
אתם תכנסו לבית מוכן ומסודר ע"פ תכנון מראש ולא תצטרכו לעשות כלום. הכל יהיה במקומו, נגיש ונוח. והכי חשוב – מותאם לצרכים שלכם
3
בירוקרטיה
סגירה עם מוביל, . העברת חשבונות, דואר, תיאומים עם בעלי מקצוע ועוד ועוד אני כאן בשביל לחסוך מכם כאבי ראש מיותרים
4
שיטת בא לי סדר - מהיר, יעיל, מקצועי ונוח

קבעו איתנו פגישת היכרות

הצטרפו למאות לקוחות שכבר נהנים משיטת בא לי סדר לסידור, ארגון ומעבר דירה בקלות

או מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליכם בהקדם

היי, כאן ענבל.. אשמח לעזור
אפשר לשלוח לי הודעת וואטסאפ!

דילוג לתוכן